Yapılan Çalışmalar


03.08.2014 09:27:39     3401
Yapılan Çalışmalar

Belediyemizin şu ana kadar yaptığı yatırımların büyük bölümünü Mahalle Yollarının Beton kaplaması oluşturmaktadır. Beton kaplamaya ağırlık vermemizin nedeni; bölgemizde nebati toprak katmanının oldukça kalın olması nedeniyle özellikle yağışlı havalarda yollarımızın kullanılamamasından kaynaklanmaktadır. Bütün mahallelerimizde beton kaplama çalışması yaparak birçok mahallenin yollarını hemen hemen tamamlamış bulunmaktayız. Eksik kalan kısımların imkanlar ölçüsünde tamamlanmasına devam edeceğiz. Ayrıca İlçemize bağlı Balaban ve Gülderen belde yollarının Belediyemiz dahilinde kalan kısımları tamamen beton kaplanmıştır. İlçemizi Karadeniz sahil yoluna ulaştıran yol asfaltlanarak tamamlanmıştır. 

1998 yılında meydana gelen afet dolayısıyla büyük zarar gören içme suyu isale hattımızın onarımı büyük ölçüde tamamlamış bulunmaktayız. ޞu anda Merkez Mahallesindeki  depoya su vermekteyiz. En kısa zamanda da Meydanlı  deposuna su ulaştırmak gayreti içersindeyiz. 

Bundan sonraki çalışmalarımızda İlçemizin Sosyal Durumunu iyileştirmeye ağırlık verilecektir. Sosyal durumu belirlemede arazi yapısının etken olduğu yörelerin başında gelen İlçemizde arazi ve arsa fiyatlarının çok yüksek oluşu ve müstakil olarak arsa parsellerinin bulunmayışı nedeniyle bu da ilçe merkezinde arsa satışı ve konut sıkıntısına neden olmaktadır. Bu sıkıntının imar revizyonu ve imar uygulamasıyla giderilmesi yoluna gidilecektir. Bu bağlamda çalışmalarımız devam etmektedir. 

İlçemizi iyi değerlendirme hususunda elimizde bulunan en önemli veri tabi güzelliklerdir. Bu bağlamda yayla turizmini geliştirme yoluna gidilecektir.Dağönü Kuymak şenlikleri ile bu bağlamda ilk adımlar atılmış durumdadır. Yine ilçemiz merkezinde bulunan koruluk alanın park olarak düzenlenmesi çalışmalarımız devam etmektedir.

İlçemizde halen her hangi bir sosyal tesis bulunmamaktadır. Düğün salonu, konferans salonu ve sosyal tesis olarak değerlendireceğimiz tesisin projesi tamamlanmış olup, arsa sorununun giderilmesi çalışmalarımız devam etmektedir. Arsa temin edilince tesisin inşaatına başlanacaktır. 

İlçemizdeki konut sorunu nedeniyle burada çalışan memur ve işçilere kiralık daire bulmak mümkün olmamaktadır. Bu sorunu bir nebze çözebilmek için Belediyemize ait bir binanın projesi tamamlanmış, arsa temini için çalışmalarımız devam etmektedir.

EN ÇOK OKUNANLAR

İletişim

  • Cumhuriyet Mahallesi
    Hayrat/TRABZON
  • (0462) 691 30 58 - 691 30 33
  • (0462) 691 32 53
  • bilgi@hayrat.bel.tr